Hangi Yazıcıyı Almalıyım

Gönderildiği yer: BLOG 58

Yazıcı TavsiyeBu yazımız, okullarda, ofislerde, bürolarda, işyerlerinde, büyük küçük firmalarda, evlerimizde hemen hemen her yerde kullandığımız yazıcı, fotokopi makinaları hakkında olacaktır. Konuyu detaylıca irdeleyecek, En uygun yazıcı hangisi? Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz? Hangi yazıcıyı almalıyım? vb. sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

Teknoloji ilerledi, bilgi yağmur gibi yağmakta. Artan bilgi akışı her ne kadar elektronik posta yoluyla iletilebilir ve bu bilgiler bilgisayarların hard disklerinde depolanabilir olsa da evrak tanziminde ve arşivlemede kâğıda baskı hala bir zorunluluktur. Evrakların basımı ve çoğaltımında ise tabi ki bir yazıcıya ya da fotokopi makinasına ihtiyacımız vardır. (Örnek: Okullarımızda tablet, bilgisayar, elektronik tahta gibi teknolojik aygıtlar yaygınlaştı ancak öğretmenlerimiz, seviye tespit sınavlarını hala bir yazıcı aracılığı ile kâğıda döktükleri soru kâğıtları ile yapmaktadırlar.)

Yazıcı (printer): Bilgisayar ya da farklı ortamlarda yazılmış, çizilmiş belgeleri kâğıda dökmeye yarayan bir donanımdır. Bu aygıtı, hemen hemen her yerde evlerimizde dahi kullanıyoruz. Peki, kaç çeşit yazıcı vardır?

Yazıcı Çeşitleri ve Özellikleri

 1. Nokta Vuruşlu (matrix) Yazıcılar: Daha çok ticari işletmelerin muhasebe departmanlarında, veznelerde kullanılan bu yazıcılar, fatura, irsaliye, makbuz gibi sürekli form adı verilen resmi evrakların basımında kullanılırlar. Daktiloya benzeyen bu yazıcılar çalışırken çok gürültü çıkartırlar. Yazıcı sarf malzemesi olarak ŞERİT kullanan nokta vuruşlu yazıcılar ile şerit karbon kâğıdının rengine bağlı olarak sadece tek renk çıktı alınabilir. Şerit fiyatları oldukça düşük olup bitince yenisi ile değiştirilir. Şeritler orijinal ya da muadil olarak piyasadan tedarik edilebilir.
 2. Mürekkep Püskürtmeli (inkjet) Yazıcılar: Daha çok ev kullanıcıları tarafından tercih edilen mürekkep püskürtmeli yazıcılar, yüksek çözünürlüklü olmaları nedeniyle fotoğrafçılık sektöründe de yaygın olarak kullanılırlar. Sessiz çalışan bu yazıcılar sarf malzeme olarak mürekkepli KARTUŞ kullanırlar. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile hem siyah/beyaz hem de renkli çıktı alınabilir. Baskı maliyetleri yüksek olan bu yazıcıların kartuşları bitince dolum yaptırılabilir ya da muadil veya orijinal olarak piyasadan tedarik edilebilirler.

DİKKAT: Son dönemde üretilen chipli mürekkep kartuşların dolumları yapılamamaktadır.

NOT: Baskı maliyetlerini düşürmek için modifiye edilerek bitmeyen kartuş adı altında satılan mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise sıkça baskı kafası arızası vermekte, kartuş maliyetlerinden elde edilen tasarruf bu seferde yazıcı arıza maliyetleri ile zayi olup gitmektedir. 

 1. Lazer Yazıcılar: Daha çok işyerleri, matbaalar ve fotokopi merkezleri tarafından tercih edilen lazer yazıcılar ev kullanıcıları içinde idealdirler. Hızlı ve de sessiz çalışan bu yazıcılar sarf malzeme olarak TONER kullanırlar. Lazer yazıcıların hem siyah/beyaz hem de renkli modelleri ayrı ayrı satılmaktadır. Baskı maliyetlerini oldukça düşüren bu yazıcıların tonerleri bitince dolum yapılabilir ya da muadil veya orijinal olarak piyasadan tedarik edilebilirler.

DİKKAT: Mürekkep püskürtmeli yazıcı fiyatları her ne kadar lazer yazıcı fiyatlarına göre oldukça düşük olsa da kartuş / toner sarf malzeme tüketim maliyetleri baz alındığında lazer yazıcılar çok çok daha avantajlıdırlar. Zira, yazıcıya bir defa ödeme yaparken toner ve kartuşa her bitiğinde yeniden ihtiyaç duyuyoruz. Toner kullanan lazer yazıcılar ile kartuş kullanan mürekkep püskürtmeli yazıcılara göre neredeyse on kat daha fazla baskı alınabilmektedir.

Yazıcı çeşitlerinden kısaca bahsettiğimize göre şimdi hangi yazıcı bizim için daha uygun buna bakalım.

En Uygun Yazıcı Hangisi?

Yazıcı alırken dikkat etmemiz gereken en önemli husus yazıcı fiyatı değildir. En ucuz yazıcı hangisinden ziyade ihtiyaçlarıma dönük en ideal yazıcıyı hangisi diye sorgulamalıyız. Çünkü en ucuz yazıcı her zaman en ideal olan değildir! Yazıcı fiyatı düşük diye yapmış olduğunuz tercih ileride size çok büyük maliyetler çıkartabilir veya da birtakım teknik sorunlara maruz bırakabilir. Eğer, sonradan fark edeceğiniz bu ağır maliyetler ve büyük teknik sorunlar nedeniyle aldığınız yazıcıyı pasif edip yeni yazıcı almak durumunda kalmak istemiyorsanız yazıcı alırken şu parametrelere dikkat etmelisiniz.

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Yazıcı İşlevi; Fotokopi, Fax, Tarayıcı gibi özelliklere ihtiyacınız var mı yok mu? Eğer bu fonksiyonlara ihtiyaç duyuyorsanız Çok Fonksiyonlu Yazıcılar kategorisine bakmalısınız. Yok eğer bu özellikleri kullanmayacaksanız gereksiz yere çok fonksiyonlu yazıcı tercih ederek fazla para ödemeyiniz.
 • Baskı Türü; Siyah/Beyaz mı yoksa Renkli çıktı mı alacaksınız? Eğer sadece siyah/beyaz çıktı alacaksanız Mono Yazıcılar renkli çık alacaksanız Renkli Yazıcılar kategorisine bakmalısınız. Dikkat! Renkli yazıcı fiyatları mono yazıcı fiyatlarına oranla daha yüksektir.
 • Kâğıt Boyutu ve Gramajı; Sürekli Form, A5, A4, A3, vb. hangi kâğıda çıktı alacaksınız? Baskı yapacağınız kâğıdın gramajı ne olacak? Yazıcı alırken genelde kâğıt boyutları dikkate alınıyor ama her nedense kâğıt gramajı pas geçiliyor. Özellikle sertifika basan firmalar kâğıt gramajına dikkat etmeliler.
 • Yazıcı Bağlantı Portu; LPT, USB, LAN, WiFi, vb. yazıcı bağlantı noktalarından hangisini kullanacaksınız? Eğer yazıcı bir ağ üzerinde kullanılacaksa lan ve wifi gibi ağ bağlantı portlarına ihtiyacımız olacaktır ancak lan ve wifi portlarına sahip yazıcılar daha pahalıdırlar.
 • Baskı Kapasitesi; Ortalama aylık kaç sayfa çıktı alınacak? Eğer aylık baskı kapasitesi yüksek ise alacağınız yazıcının kartuş, toner kapasiteleri son derece önemlidir. Ayda yüz sayfa çıktı almak ile bin sayfa çıktı almak yada onbin sayfa çıktı almak yazıcı tercihlerini tamamen değiştirir. Diğer bir dikkat edilmesi gereken ise dakikada kaç sayfa çıktı alacaksınız? Eğer seri çıktı alıyorsanız buda tercihte önemli bir parametredir.
 • Çift Yönlü Baskı; Tüm yazıcılar manuel olarak çift yönlü baskı yaparlar ancak seri baskı alımı gibi bazı durumlarda yazıcının otomatik çift taraflı baskı özelliği işlerin ilerleyişine pratiklik kazandıracaktır.
 • Çözünürlük; Özellikle grafik baskıları için çözünürlük önemlidir.

Bütün bu teknik detayların süzgeci “en uygun yazıcı hangisi” yada “hangi yazıcı almayım” sorularına doğru cevabı verecektir. “Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz” sorusuna gelince: Yukarıda da izah ettiğimiz gibi bu sorunun doğru cevabını bulmak için öncelikle ihtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmemiz gerekir. Dilerseniz bizi arayarak ilgili departmanımızdan ücretsiz destek alabilirsiniz. Genel olarak şunları diyebiliriz.

Hangi Yazıcıyı Tavsiye Edersiniz?

 • Eğer sürekli form basacaksınız nokta vuruşlu yazıcı almalısınız. Nokta vuruşlu yazıcı alırken bağlantı portuna ve yazıcı hızına dikkat ediniz. Marka tavsiyemiz öncelik sırasına göre OKI, EPSON, PANASONIC,.. olur.
 • Eğer A5, A4, A3 boyutlarında çıktı alacaksanız mürekkep püskürtmeli yazıcı yada lazer yazıcı almalısınız. Sinirlerinizi muhafaza etmek istiyorsanız bitmeyen kartuşlu yazıcılardan aman uzak durun! Durmadan yazıcı kafası kurur sizin de kafanız bozulur. J Bütçeniz uygunsa, baskı kalitesi iyi ve gürültüsüz bir cihaz arıyorsanız her halükarda lazer yazıcı almanız önerimizdir ancak eğer profesyonel fotoğraf baskı yapacaksanız muhakkak yüksek çözünürlüklü mürekkep püskürtmeli yazıcı alınız. Lazer yazıcı marka tavsiyemiz öncelik sırasına göre HP, CANON, BROTHER, SAMSUNG, XEROX, OKI, LEXMARK,.. olur. Marka tercihinde; yazıcı üretici servis ağı, piyasada yedek parça temini kolaylığı, toner, kartuş, şerit verimliliği ve fiyat performans hususlarını dikkate aldık.

Yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta o yazıcının içinde gelen toner, kartuş, şerit maliyetleri olmalıdır. Hele hele çok fazla çıktı alıyorsanız! Yazıcının fiyatına alırken dikkat ediyoruz toner kartuşun fiyatları ile ise tükenince yüzleşiyoruz. Zaten yazıcının içinde gelen toner kartuş demo olup hızla tükenmektedir. Peki, o toner kartuşun dolumu yapılabiliyor mu? Muadil toner kartuş olarak piyasada mevcut mu? Orijinal toner kartuş fiyatları ne kadar? Özellikle piyasaya henüz arz edilen yazıcılara bu manada dikkat edilmelidir. Bu nevi yazıcıların toner kartuşlarının chip, toner tozu gibi yedek parçaları henüz iç piyasaya ulaşmadığından dolumu yapılamıyor ya da henüz muadil toner kartuşları üretilmediğinden stoklarda bulunmuyor. Dolayısıyla sadece orijinal toner kartuş almak durumunda kalabilir yazıcı fiyatından çok daha fazlasını bu toner kartuşlara ödeyebilirsiniz. Ya da o yazıcıyı çöpe atarak yeni bir yazıcı arayışına girebilirsiniz. Aman dikkat!

Yazıcı satış noktaları bu hususlarda sizi bilgilendirmeyebilirler esasında onlarda bu toner kartuş maliyetleri hakkında eksik bilgi sahibi olabilir ya da odak noktaları bu hususlar değildir. Toner kartuş kapasiteleri ve maliyetleri ya da o toner kartuşun geri dönüşümünün mümkün olup olmadığı ancak bir uzman tarafından etraflıca bilinebilir. Özelliklerine bakarak seçmiş olduğunuz yazıcıyı satın almadan evvel yazıcı sarf malzemeleri toner kartuş hizmeti veren noktalardan destek isteyebilir, toner kartuş baskı kapasiteleri ve maliyetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hemen hemen aklınızda nasıl bir yazıcı alacağımıza dair bir şekil belirmiştir. Lakin daha detaylı olarak marka model tavsiyesi almak istiyorsanız bizi arayarak uzman kadromuzun tecrübelerinden faydalanabilir, uzun vadede kar elde edebilirsiniz. Ücretsiz danışma hattımız; 0(212) 358 2 358 pbx whatsapp 0(545) 358 4 358 info@boldtoner.com

58 Responses

 1. Abdullah
  | Cevapla

  Merhaba ben bir sınıf öğretmeniyim bazen internetten çok güzel testler falan görüyorum bazen worddan kesip yapistiriyor yeni testler oluşturuyorum. Bazen satın aldığım bir test kitabının bir testini çok beğenip fotokopisini çekmek istiyorum şimdi sizden isteğim bu özelliklere sahip kartuşu kolay dolan sürekli tamir işiyle ugrasmayacagim renkli olmasına gerek olmayan ne tür bi yazıcı önerirsiniz hangi marka veya hangi modeli teknoloji özürlü olduğum için takip etsem de işin içinden çıkamıyorum pratik bi yazıcı tavsiyesinde bulunursanız size minnettar olurum iyi geceler şimdiden teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Hocam,
   Mürekkep püskürtmeli yazıcıların fiyatı uygun ancak birim baskı maliyetleri yüksektir. Vede bu yazıcılar mürekkep kullandıkları için zamanla kurumaya bağlı sorunlar oluşturmaktadırlar. Hem kartuş hemde baskı kafa bu nevi sorunlar ile can sıkar.
   Dolayısı ile size önerimiz her nekadar yazıcı fiyatı biraz yüksek olsa da birim baskı maliyetleri düşük olan ve HIZLI yazan Lazer Yazıcı almanızdır. Sanırım çok fazla baskı almıyorsunuz. Dolayısı ile önerim; Brother LaserJet HL-1211W Yazıcı almanızdır. TONER Kapasitesi 1000 sayfadır. 35TL dolum ücreti vardır.
   İyi günler dileriz.

   • Rabia
    | Cevapla

    Iyi gunler bende yazici almak ıstiyorum ama fiyati daha uygun bir sey almak istiyorum. Lazerli olan ama max 400 500 tl olan bir yazici alabilirim dolumi kolay olan .Nr önerirsiniz;)

 2. Eda Duman
  | Cevapla

  Merhabalar 35Tl dolum ücreti demişsiniz ; peki bu dolum işi servis tarafından falan mı gerçekleşiyor , nasıl dolduruluyor ve doldurulan malzemenin parasını da öı ödüyoruz, ödüyorsak kaç lira

  • admin
   | Cevapla

   Sayın Eda Duman,
   Dolum işlemi yazıcınızla birlikte gelen toner bitince aynı tonerin bakımdan geçirilerek doldurulması ve yeniden kullanılabilir hale getirilmesi işlemidir. Dolum işlem ücretine servis ve yedek parça kullanımı dahildir. Tabi bu arada her yazıcının toneri faklı olduğu gibi dolum maiyetleri de farklıdır. Dolayısı ile yazıcıyı almadan evvel yazıcı kodunu bize bildirerek toner maliyetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. 05453584358
   İyi çalışmalar.

   • Sedanur Kulaç
    | Cevapla

    ©
    Merhaba, ben max. 500₺ bandında tonerli, renkli yazıcı arıyorum. Çok fonksiyonlu olursa iyi olur. Evde kullanmak için istiyorum. Biliyorum belki pisada bu ücrete bu özellikler pek bulunmuyordur. Rica etsem en makul olan yazıcıyı tavsiye edebilir misiniz?

 3. MURAT İNCE
  | Cevapla

  MERHABALAR. BEN 7. SINIFTA OKUYAN KIZIM İÇİN TESTLER İNDİRMEK, PROJE ÖDEVLERİNİ YAPABİLMESİ İÇİN YAZICI ALMAK İSTİYORUM..MALUMUNUZ TEST VE SORU BANKASI KİTAPLARI PAHALI SİZCE HANGİ YAZICIYI ALMALIYIM.. TANKLI YAZICILARI TAVSİYE EDERMİSİNİZ..

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Tanklı yazıcı tavsiye etmeyiz. Lazer yazıcı daha avantajlı olur. Brother LaserJet HL-1211W Yazıcı sizin için makul bir yazıcıdır. Ek sorunuz olursa lütfen yazınız..

 4. Birgül Yılmaz
  | Cevapla

  Merhabalar Brother LaserJet HL-1211W gibi olan hp marka yazıcı önerebilir misiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, HP’nin bu ayarda güncel bir yazıcısı maalesef yok. En yakın ürün olarak Hp M102a tercih edilebilir. İyi çalışmalar..

   • Hakan
    | Cevapla

    Merhabalar… Brother 1211W modeli benim için uygun görünüyor. Şunu sormak istiyorum: Diyelim ki haftada 100 sayfa çıktıya ihtiyacım var. Fotokopi özelliği de olan bir makine alarak çıktılarımı fotokopiyle çoğaltmak mı daha tasarruflu olur yoksa çıktı sayısını artırarak mı? Bir sorum daha olacak, Brother 1211W modeli oldukça eski bir model, bunun yeni modeli var mıdır ya da tonerlerin üretimi yeni modeli çıkınca durabilir mi? Açıkçası eski model pek cazip gelmiyor… Teşekkürler…

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar, eğer fotokopi çekme ihtiyacınız yoksa yani dosya bilgisayarınızda mevcutsa FOTOKOPİ özellikli yazıcı olmasına gerek yok. Zira fotokopi çekmek ile yazıcıdan göndermek aynı toner tüketimi sonucunu doğurur. 1211w ile eşdeğer bir yazıcı şu an için maalesef yok.

 5. aysun
  | Cevapla

  merhabalar;
  kpss çalışmaktayım evde kullanabilceğim bir bir yazıcı aramaktayım.
  şuan bime gelen hp2620 yazıcısı nasıl bilgiverirseniz sevinirim.?

  saygılarımla,
  iyi Çalışmalar,
  aysun

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Aysun Hanım,
   Sanırım internetten konu testleri indirerek çözmek istiyorsunuz. Dolayısı ile SİYAH/BEYAZ mono bir yazıcı işinizi görecektir. Yani RENKLİ olması gerekmez. Hp 2620 Yazıcı inkjettir. Bu türden yazıcılar uygun fiyatlı olabilir ancak KARTUŞ tüketimi ideal değildir. Ayrıca boya olduğu için zamanla kuruma gibi sorunlar oluşur. Dolayısı ile size tavsiyemiz LAZER bir yazıcı almanızdır. Brother HL-1111 veya HL-1211 ya da Samsung SL-M2020 işinizi görür.
   İyi çalışmalar.

 6. Bülent KALENDER
  | Cevapla

  Merhabalar Brother LaserJet HL-1211W gibi artı fotokopi çekebilen yazıcı önerebilir misiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Bülent Bey,
   Brother DCP-1511 ya da MF-1911 aynı serinin fotokopili serileridir. Öte yandan Samsung SL-M2070 te tercih edilebilir.
   İyi çalışmalar.

 7. emre
  | Cevapla

  Merhaba ben grafik tasarım işleriyle ugrasiyorum kendi evimde küçük çaplı isler yapmayi planliyorum el ilanlari davetiye broşür vb. benim ihtiyaçlarimi karsilayacak baski kapasitesi yuksek yazici modeli onerebilir misiniz teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Emre Bey, grafik tasarım için ideal olan A3 Lazer Yazıcı kullanmanızdır. Bu kategoride yazıcıları iki sınıfa ayırıyoruz. Drum ünitesi ayrı olan veya drum ile toner tümleşik olan yazıcılar. Drum ile toner tümleşik olan yazıcılar birim baskı maliyetleri açısından çok daha idealdirler. Önerimiz; Hp CP5225dn yada CP5525dn yazıcılardan birini almanızdır. Gerekli olursa daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. 05453584358 whatsapp

 8. Mustafa
  | Cevapla

  iyi günler kreşimiz için günlük sık sık çıktı almamız gerekiyor ara sıra renkli cıktı da almamız gerekıyor bizim için hangi model marka daha uygun olur teşekkür ederim
  fiyat 1000 tl civari olabılır

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Mustafa Bey, Lazer Yazıcıya bir defa ödeme yaparken toner kartuşa sürekli ihtiyaç duyacaksınız. Dolayısı ile yazıcı fiyatından ziyade toner kartuş maliyetine odaklanmanızı öneririz. Öte yandan, eğer renkli çıktı ihtiyacınız fazla olmuyorsa, MONO lazer yazıcı tercih etmeniz hem yazıcı fiyatın açısından hem de birim baskı maliyeti bakımından size büyük tasarruf sağlar. Netice, Canon i-SENSYS MF635Cx RENKLİ lazer yazıcıyı almanızı öneririz.

 9. onur
  | Cevapla

  merhabalar ,
  Brother MFC-L2716DW bu çok fonksiyonlu yazıcıyı almayı düşünüyorum tarayıcı fotokopi ve yazıcı özelliğinden dolayı çift taraflı otomatik yazma var fakat tarama yok. brotherın fiyatlarında olan çift taraflı tarama ve yazma özelliği aynı zaman da bu brother gibi toner dolumu yapılabilen başka yazıcı öneriniz ne olabilir ?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Canon MF635cx Renkli Lazer Yazıcı alınabilir.

 10. Seçgin Başol
  | Cevapla

  Merhabalar.Ben ve eşim öğretmeniz.Haftada alacağımız çıktı sayısı max 200 ve otomatik çift taraflı yazdıran çok fonksiyonlu bir yazıcı almak istiyoruz.Bütçemiz max 1500₺.Toner ve drum fiyatlarını da göz önünde bulundurarak önerebileceğiniz bir yazıcı var mı acaba?Teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, aşağıdaki yazıcılar sizin için idealdirler. Fiyatı en uygun olan tercih edilebilir.
   Canon i-SENSYS MF421dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF426dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF428x Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF429x Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   İyi çalışmalar.

 11. muammer
  | Cevapla

  merhabalar,
  1 ayda max. 50-100 adet siyah-beyaz baskı yapabileceğim, sadece muadil tonerle kullanacağım,ilk alırken ucuz,kullanırken uzun ömürlü ve sorunsuz,wifili bir lazer yazıcı bakınıyorum.ilk lazer yazıcı deneyimim olucak.evde kullanacağım.toplam 3-4 yıl sorunsuz gitse yeterli olur.3-4 yıl sonra tamiri,parçası vs. olmazsa o günün şartlarına göre yenisine bakabilirim.toner bir şekilde biterse ortalama 6 ayda bir muadil toner satın alabilirim,bu da sorun değil.
  şu zamanlarda özellikle f/p gibi gördüğüm xerox 3020 lazer yazıcı dikkatimi çekiyor.sizce xerox alırsam sorun yaşar mıyım? genel olarak brother,canon,hp ya da samsung öneriliyor.ancak bunların fiyatları ilk satın alırken pahalı maalesef.önerinizi bekliyorum.
  hayırlı işler.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Xerox 3020 birim baskı maliyeti yüksektir. Brother HL-1211w yazıcı sizin için daha makuldür. Lazer Yazıcıları il alırken Mürekkep Püskürtmeli yazıcılara göre daha pahalıdır ancak, baskı maliyetleri hem düşük olur hem hızlı yazarlar hem de boya kuruma gibi sorunlar oluşmaz. Hayırlı günler..

 12. Merve
  | Cevapla

  Merhaba. Ben okul öncesi öğretmeniyim ve ev için bir yazıcı almayı düşünüyorum. Renkli olması benim için önemli. Çok fazla sayıda çıktı almama gerek yok. Uygun fiyatlı dolumu olsun yeterli. Lazer yazıcılar çok pahalı ancak kartuşlu yazıcıların dolumu nasıl gerçekleşiyo bilgim yok.Yazıcı önerinizi yazabilir misiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merve Hanım, yazıcıya birkere ödeme yaparken kartuş toner sarf malzemelerine sürekli ihtiyaç duyuyoruz. Dolayısı ile yazıcı alırken dikkat etmemiz gereken asıl maliyet toner kartuş fiyatlarıdır. İnkjet yazıcılar boya kullandıkları için uzun süre kullanılmadıklarında kuruma yaparlar ve lazer yazıcılara göre oldukça yavaş yazarlar. Öte yandan lazer yazıcıların birim baskı maliyetleri oldukça makuldür. Dolayısı ile size önerimiz sıfır veya ikinci el lazer yazıcı almanız olur. Sıfır yazıcı olarak Canon MF635Cx idealdir. İkinci el için araştırma yapmalısınız. Eğer ihtiyaç olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.. info@deltatoner.com 05453584358

 13. HASAN AKKOYUN
  | Cevapla

  ANKARA ONUR KIRTASİYE: VERDİĞİNİZ TEKNİK BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER GÜNCEL VE SON DERECE KALİTELİ BİLGİ YAYINLADIĞINIZ İÇİN SİZDEN RİCA VE TALEBİM KIRTASİYEDE RİCOH MAKİNALARIN DAKİAKADA 50- 60 SAYFA BASAN RENKLİ VE SİYAH SERİ ÇIKTI VEREN A3,A4,A5 KAĞIT KULLANAN LAZER TONER BOYA KAPASİTESİ EN BÜYÜK OLAN WİFİ, BULUTUT ,KİMLİK,DUBLEX ÇEKİM TELEFON VE TABLETTEN BİLGİ ALAN TEK MAKİNAYLA İŞLETMENİN İŞİNİ YAPAN BİR MAKİNE TAVSİYENİZ VARMI ŞİMDİDEN ÇOK SAĞOLUN TEŞEKÜRLER

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Hasan Bey, şahsınızda Okur Kırtasiye ailesine değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Telefonda aktarılan bilgiler ışığında umarız en ideal yazıcıyı almış olursunuz. İyi çalışmalar..

   • Emel
    | Cevapla

    Merhaba kızım ilkokul 2.sinif. Ödevlerini yapabilmesi için bir yazıcı almak istiyorum. Renkli olmayan toner kartuş maliyeti düşük wi-fi ile kullanabileceğimiz hangi yazıcıyı önerirsiniz? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar, öncelikle kızınıza eğitim hayatında başarılar dileriz. Brother HL-1211W Yazıcı sizin için en ideal yazıcıdır. Şimdiden hayırlı olsun iyi günlerde kullanınız.

 14. Duygu G
  | Cevapla

  Merhabalar,mimari ofiste kullanmak üzere hem a3 hem a4 siyah beyaz/renkli çıktı alabileceğimiz bir ürün arıyoruz.Çok sık kullanılacağı için dolum yapılınca uzun bir süre de idare etmesi gerekiyor.Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı? Şu an hp officejet 7612 kullanıyoruz ama kartuşları çok pahalı ve hiç memnun değiliz

 15. berhe
  | Cevapla

  Merhabalar,
  Pastanemiz icin pasta suslemede kullanmak icin Agir gramajli kagida renkli cikti aliyoruz. Klasik ofis ciktilari ve bu bahsettigim turde renkli cikti almak icin hangi yaziciyi onerirsiniz acaba? tesekkurler

 16. alparslan
  | Cevapla

  1 ayda max 100-150 baskı alacağım all in one yazıcı tavsiye edermisiniz.

 17. Caner
  | Cevapla

  Merhaba, iyi günler. Bir yazıcıya ihtiyacım var fakat çok yönlü olmalı (fotokopi-fax-çıktı gibi.) araştırıyorum lakin hiç yazıcı almadığım için hiçbir fikir edinemedim siz olsaydınız nasıl bir yazıcı tavsiye ederdiniz? Teşekkür ediyorum ve cevabınızı bekliyorum.

 18. reis34
  | Cevapla

  Merhabalar, iyi günler. Ben yazıcı alacağım lakin daha önce hiç yazıcı alıp kullanmadığım için hangi yazıcıyı alacağımı bilmiyorum ama çok yönlü bir yazıcı lazım(fotokopi,tarama,faks,çıktı). Bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim kolay gelsin.

 19. Ömer
  | Cevapla

  Merhaba, ben ve kardeşim üniversite öğrencisiyiz. Malum virüsten dolayı uzaktan eğitimle devam ediyoruz. Hocaların verdiği notları, ödevleri ve makaleleri çıktı almak istiyoruz. Bu durumda haftada ortalama 100 – 150 çıktı alırız. Aynı zamanda çok fonksiyonlu olmasını da istiyoruz. Yazıcı + tarayıcı + fotokopi ve mümkünse wifi olarak bize önerebileceğiniz bir kaç marka ve model olursa memnun oluruz. Şimdiden teşekkür ederiz, kolay gelsin.

 20. Ercan AKSÖZ
  | Cevapla

  Merhaba ben ev için wi-fi çift taraflı cıktı siyah beyaz bir yazıcı düşünüyorum. Ben lexmark b2236dw düşündüm ama toner dolumu hakkında bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin
   | Cevapla

   Merhaba Ercan Bey. Lexmark markası çok yaygın bir marka olmadığından almamanızı tavsiye ederim. HP LASER 107W MONO LASER WİFİ YAZICI (4ZB78A ) yazıcı işinizi görür. İyi günler.

 21. Esra
  | Cevapla

  Merhabalar ben kpss öğrencisiyim. Internetten not ve deneme çıkarmak için yazıcı almak istiyorum. Bilgisayarım çok eski bir çok belgeyi açmıyor o yüzden wifi ve otomatik çift yazdırma özelliği bulunan bir yazıcı önerir misiniz kartuş ve toner maliyetini de göz önünde bulundurarak.

 22. Ayşe
  | Cevapla

  6.sınıfa ve 1.sınıfa başlayacak olan oğullarım ve ailem için bir yazıcı almak istyorum.Biz Epson L3151’i beğendik ama yazıcılar hakkında pek bir bilgimiz yok.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Ayşe Hanım,
   Evladınıza eğitimde başarılar dileriz. Epson mürekkep kartuşlu bir yazıcıdır. Hem çıktılar maliyetli olur hem boya zamanla kurur. Lazer yazıcı almanızı öneririz. Brother HL-1211w Lazer Yazıcı sizin için ideal olabilir. İyi çalışmalar.

   • Ayşe
    | Cevapla

    Öncelikle teşekkür ederim. Önerdiğiniz Brother HL-1211w Lazer Yazıcı bizim için uygun değil. Renkli çıktı vermiyor. Ben hem renkli hem siyah-beyaz çıktı vermesini,Wİ-Fİ ve Ethernet özellikleri olan bir lazer yazıcı arıyorum. Fotokopi ve faks özelliğine gerek yok. Biz HP’nin HP Color Laser 150NW Wi-Fi Renkli Lazer Yazıcı 4ZB95A modelini beğendik.
    Bize önerebileceğiniz Brother marka hariç lazer yazıcı var mı? Teşekkürler.

    • admin
     | Cevapla

     Merhaba Ayşe hanım ihtiyacınıza uygun sizinde seçtiğiniz Hp 150nw renkli yazıcı sarf malzeme açısından da uygundur.Biz teşekkür ederiz.İyi günler dileriz.

     • Ayşe
      |

      Yardımcı olduğunuz için teşekkürler…

 23. Duygu Uzel
  | Cevapla

  Merhaba, Canon MF645CX yazıcı hakkında deaylı bilgi alabilir miyim? Sayfanızdan çok yararlı bilgiler edindim. Piyano eğitmeniyim.İyi bir tarayıcı ve laser yazıcıya ihtiyacım var. Sık olarak nota ve kitapçıkların çıktılarını almam gerekiyor. Bu sebeple çift yönlü basım yapabileceğim, çok fonksiyonlu bir yazıcı düşündüm. Sitenizden aldığım bilgiler doğrultusunda toner ve drum ünitesi fiyatlarına dikkat etmem gerekiyor. Yine sitenizden Canon yazıcıların chipli olduğu bilgisi bulunuyor. Brother yazcıların chipsiz olduğunu öğrendim. Açıkça kafam biraz karıştı. Canon MF645CX yazıcı ve tarayıcı olarak ihtiyaçlarımı karşılayabileceğimi düşündüm. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Sayın Duygu Uzel,
   Canon MF645Cx brother yazıcıya göre daha makul bir renkli lazer yazıcıdır. Orjinal tonerlere dolum yaptırarak ta ideal çıktılar alabilirsiniz. Bu yazıcıda muadil toner kullanılmamasını öneririz. Ek sorunuz olursa lütfen yazınız.

 24. İbrahim sezer
  | Cevapla

  İyi günler;
  Ben kpss hazırlanıyorum kimi zaman yoğun çıktı almak istiyorum biraz bu konuda kafam karıştı tonerli yazıcıda çıktı alma sınırım var mı? Ayda 3000-4000 gibi alabileceğim yazıcı önerebilir misiniz sizden isteğim kullanışlı olması uzun vadeli yazıcı aramaktayım Teşekkür ederim.

  • admin
   | Cevapla

   İyi günler İbrahim Bey,
   Canon i-SENSYS LBP223dw Yazıcı veya Canon i-SENSYS LBP226dw Yazıcı sizin için ideal olur. Toner kartuşun 3100 sayfa kapasitesi vardır ve bittiğinde tekrar dolum yapılabilmektedir. Sınavda size başarılar dileriz.

 25. Metin
  | Cevapla

  Pantum M6550NW Yazıcı çok fonksiyonu var ama marka teredütte bıraktı, evde kullanıcam ama her işimi de görmesini istiyorum

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, yaygın bir marka değil. Dolayısı ile yedek parça sıkıntısı ve sarf malzeme tedarik maliyetli olacaktır. HP, CANON gibi yaygın markaların sarf malzemesi makul ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

 26. Metin
  | Cevapla

  Teşekkürler, Peki “KYOCERA FS-1020MFP” nasıldır sizce? Kullananlar memnuniyet belirtmişlerdir ama sizin fikrinizi öğrenebilirmiyim?

 27. EMEL
  | Cevapla

  Merhabalar ben öğretmenim, haftada ortalama 200-250 sayfa alabileceğim ,arkalı önlü ,renkli çıktı alınabilecek wi-fi uyumlu ,fotokopi, tarayıcı ozellikli fiyatı 1000tl civarı yazıcı önerirmisiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merhaba Emel hanım öncelikle kutsal mesleğinizden dolayı sizi tebrik etmek ve başarılar dilemek isterim.İstediğiniz özelliklerde yazıcıların yenileri 3.000 tl-4.000 tl aralığındadır.Bulunabilirse 2. el yazıcı bütçenize daha uygun olacaktır.İyi günler dilerim.

   • emel
    | Cevapla

    Tekrar merhabalar,güzel sözlerinizden ötürü teşekkür ederim.Marka olarak bir öneride bulunur musunuz?

    • admin
     | Cevapla

     Merhaba Emel hanım Hp Ve Canon markalar sizi üzmeyecektir. İyi günler.

     • Emel
      |

      BROTHER HL-L3270CDW RENKLİ LASER WİFİ YAZICI , HP COLOR LASER 150NW RENKLİ LASER WİFİ YAZICI (4ZB95A)
      Hangisi ni almalıyım,teşekkürler cevap için artık almalıyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir