Hangi Yazıcıyı Almalıyım

Gönderildiği yer: BLOG 131

Yazıcı TavsiyeBu yazımız, okullarda, ofislerde, bürolarda, işyerlerinde, büyük küçük firmalarda, evlerimizde hemen hemen her yerde kullandığımız yazıcı, fotokopi makinaları hakkında olacaktır. Konuyu detaylıca irdeleyecek, En uygun yazıcı hangisi? Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz? Hangi yazıcıyı almalıyım? vb. sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

Teknoloji ilerledi, bilgi yağmur gibi yağmakta. Artan bilgi akışı her ne kadar elektronik posta yoluyla iletilebilir ve bu bilgiler bilgisayarların hard disklerinde depolanabilir olsa da evrak tanziminde ve arşivlemede kâğıda baskı hala bir zorunluluktur. Evrakların basımı ve çoğaltımında ise tabi ki bir yazıcıya ya da fotokopi makinasına ihtiyacımız vardır. (Örnek: Okullarımızda tablet, bilgisayar, elektronik tahta gibi teknolojik aygıtlar yaygınlaştı ancak öğretmenlerimiz, seviye tespit sınavlarını hala bir yazıcı aracılığı ile kâğıda döktükleri soru kâğıtları ile yapmaktadırlar.)

Yazıcı (printer): Bilgisayar ya da farklı ortamlarda yazılmış, çizilmiş belgeleri kâğıda dökmeye yarayan bir donanımdır. Bu aygıtı, hemen hemen her yerde evlerimizde dahi kullanıyoruz. Peki, kaç çeşit yazıcı vardır?

Yazıcı Çeşitleri ve Özellikleri

 1. Nokta Vuruşlu (matrix) Yazıcılar: Daha çok ticari işletmelerin muhasebe departmanlarında, veznelerde kullanılan bu yazıcılar, fatura, irsaliye, makbuz gibi sürekli form adı verilen resmi evrakların basımında kullanılırlar. Daktiloya benzeyen bu yazıcılar çalışırken çok gürültü çıkartırlar. Yazıcı sarf malzemesi olarak ŞERİT kullanan nokta vuruşlu yazıcılar ile şerit karbon kâğıdının rengine bağlı olarak sadece tek renk çıktı alınabilir. Şerit fiyatları oldukça düşük olup bitince yenisi ile değiştirilir. Şeritler orijinal ya da muadil olarak piyasadan tedarik edilebilir.
 2. Mürekkep Püskürtmeli (inkjet) Yazıcılar: Daha çok ev kullanıcıları tarafından tercih edilen mürekkep püskürtmeli yazıcılar, yüksek çözünürlüklü olmaları nedeniyle fotoğrafçılık sektöründe de yaygın olarak kullanılırlar. Sessiz çalışan bu yazıcılar sarf malzeme olarak mürekkepli KARTUŞ kullanırlar. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile hem siyah/beyaz hem de renkli çıktı alınabilir. Baskı maliyetleri yüksek olan bu yazıcıların kartuşları bitince dolum yaptırılabilir ya da muadil veya orijinal olarak piyasadan tedarik edilebilirler.

DİKKAT: Son dönemde üretilen chipli mürekkep kartuşların dolumları yapılamamaktadır.

NOT: Baskı maliyetlerini düşürmek için modifiye edilerek bitmeyen kartuş adı altında satılan mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise sıkça baskı kafası arızası vermekte, kartuş maliyetlerinden elde edilen tasarruf bu seferde yazıcı arıza maliyetleri ile zayi olup gitmektedir. 

 1. Lazer Yazıcılar: Daha çok işyerleri, matbaalar ve fotokopi merkezleri tarafından tercih edilen lazer yazıcılar ev kullanıcıları içinde idealdirler. Hızlı ve de sessiz çalışan bu yazıcılar sarf malzeme olarak TONER kullanırlar. Lazer yazıcıların hem siyah/beyaz hem de renkli modelleri ayrı ayrı satılmaktadır. Baskı maliyetlerini oldukça düşüren bu yazıcıların tonerleri bitince dolum yapılabilir ya da muadil veya orijinal olarak piyasadan tedarik edilebilirler.

DİKKAT: Mürekkep püskürtmeli yazıcı fiyatları her ne kadar lazer yazıcı fiyatlarına göre oldukça düşük olsa da kartuş / toner sarf malzeme tüketim maliyetleri baz alındığında lazer yazıcılar çok çok daha avantajlıdırlar. Zira, yazıcıya bir defa ödeme yaparken toner ve kartuşa her bitiğinde yeniden ihtiyaç duyuyoruz. Toner kullanan lazer yazıcılar ile kartuş kullanan mürekkep püskürtmeli yazıcılara göre neredeyse on kat daha fazla baskı alınabilmektedir.

Yazıcı çeşitlerinden kısaca bahsettiğimize göre şimdi hangi yazıcı bizim için daha uygun buna bakalım.

En Uygun Yazıcı Hangisi?

Yazıcı alırken dikkat etmemiz gereken en önemli husus yazıcı fiyatı değildir. En ucuz yazıcı hangisinden ziyade ihtiyaçlarıma dönük en ideal yazıcıyı hangisi diye sorgulamalıyız. Çünkü en ucuz yazıcı her zaman en ideal olan değildir! Yazıcı fiyatı düşük diye yapmış olduğunuz tercih ileride size çok büyük maliyetler çıkartabilir veya da birtakım teknik sorunlara maruz bırakabilir. Eğer, sonradan fark edeceğiniz bu ağır maliyetler ve büyük teknik sorunlar nedeniyle aldığınız yazıcıyı pasif edip yeni yazıcı almak durumunda kalmak istemiyorsanız yazıcı alırken şu parametrelere dikkat etmelisiniz.

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Yazıcı İşlevi; Fotokopi, Fax, Tarayıcı gibi özelliklere ihtiyacınız var mı yok mu? Eğer bu fonksiyonlara ihtiyaç duyuyorsanız Çok Fonksiyonlu Yazıcılar kategorisine bakmalısınız. Yok eğer bu özellikleri kullanmayacaksanız gereksiz yere çok fonksiyonlu yazıcı tercih ederek fazla para ödemeyiniz.
 • Baskı Türü; Siyah/Beyaz mı yoksa Renkli çıktı mı alacaksınız? Eğer sadece siyah/beyaz çıktı alacaksanız Mono Yazıcılar renkli çık alacaksanız Renkli Yazıcılar kategorisine bakmalısınız. Dikkat! Renkli yazıcı fiyatları mono yazıcı fiyatlarına oranla daha yüksektir.
 • Kâğıt Boyutu ve Gramajı; Sürekli Form, A5, A4, A3, vb. hangi kâğıda çıktı alacaksınız? Baskı yapacağınız kâğıdın gramajı ne olacak? Yazıcı alırken genelde kâğıt boyutları dikkate alınıyor ama her nedense kâğıt gramajı pas geçiliyor. Özellikle sertifika basan firmalar kâğıt gramajına dikkat etmeliler.
 • Yazıcı Bağlantı Portu; LPT, USB, LAN, WiFi, vb. yazıcı bağlantı noktalarından hangisini kullanacaksınız? Eğer yazıcı bir ağ üzerinde kullanılacaksa lan ve wifi gibi ağ bağlantı portlarına ihtiyacımız olacaktır ancak lan ve wifi portlarına sahip yazıcılar daha pahalıdırlar.
 • Baskı Kapasitesi; Ortalama aylık kaç sayfa çıktı alınacak? Eğer aylık baskı kapasitesi yüksek ise alacağınız yazıcının kartuş, toner kapasiteleri son derece önemlidir. Ayda yüz sayfa çıktı almak ile bin sayfa çıktı almak yada onbin sayfa çıktı almak yazıcı tercihlerini tamamen değiştirir. Diğer bir dikkat edilmesi gereken ise dakikada kaç sayfa çıktı alacaksınız? Eğer seri çıktı alıyorsanız buda tercihte önemli bir parametredir.
 • Çift Yönlü Baskı; Tüm yazıcılar manuel olarak çift yönlü baskı yaparlar ancak seri baskı alımı gibi bazı durumlarda yazıcının otomatik çift taraflı baskı özelliği işlerin ilerleyişine pratiklik kazandıracaktır.
 • Çözünürlük; Özellikle grafik baskıları için çözünürlük önemlidir.

Bütün bu teknik detayların süzgeci “en uygun yazıcı hangisi” yada “hangi yazıcı almayım” sorularına doğru cevabı verecektir. “Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz” sorusuna gelince: Yukarıda da izah ettiğimiz gibi bu sorunun doğru cevabını bulmak için öncelikle ihtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmemiz gerekir. Dilerseniz bizi arayarak ilgili departmanımızdan ücretsiz destek alabilirsiniz. Genel olarak şunları diyebiliriz.

Hangi Yazıcıyı Tavsiye Edersiniz?

 • Eğer sürekli form basacaksınız nokta vuruşlu yazıcı almalısınız. Nokta vuruşlu yazıcı alırken bağlantı portuna ve yazıcı hızına dikkat ediniz. Marka tavsiyemiz öncelik sırasına göre OKI, EPSON, PANASONIC,.. olur.
 • Eğer A5, A4, A3 boyutlarında çıktı alacaksanız mürekkep püskürtmeli yazıcı yada lazer yazıcı almalısınız. Sinirlerinizi muhafaza etmek istiyorsanız bitmeyen kartuşlu yazıcılardan aman uzak durun! Durmadan yazıcı kafası kurur sizin de kafanız bozulur. J Bütçeniz uygunsa, baskı kalitesi iyi ve gürültüsüz bir cihaz arıyorsanız her halükarda lazer yazıcı almanız önerimizdir ancak eğer profesyonel fotoğraf baskı yapacaksanız muhakkak yüksek çözünürlüklü mürekkep püskürtmeli yazıcı alınız. Lazer yazıcı marka tavsiyemiz öncelik sırasına göre HP, CANON, BROTHER, SAMSUNG, XEROX, OKI, LEXMARK,.. olur. Marka tercihinde; yazıcı üretici servis ağı, piyasada yedek parça temini kolaylığı, toner, kartuş, şerit verimliliği ve fiyat performans hususlarını dikkate aldık.

Yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta o yazıcının içinde gelen toner, kartuş, şerit maliyetleri olmalıdır. Hele hele çok fazla çıktı alıyorsanız! Yazıcının fiyatına alırken dikkat ediyoruz toner kartuşun fiyatları ile ise tükenince yüzleşiyoruz. Zaten yazıcının içinde gelen toner kartuş demo olup hızla tükenmektedir. Peki, o toner kartuşun dolumu yapılabiliyor mu? Muadil toner kartuş olarak piyasada mevcut mu? Orijinal toner kartuş fiyatları ne kadar? Özellikle piyasaya henüz arz edilen yazıcılara bu manada dikkat edilmelidir. Bu nevi yazıcıların toner kartuşlarının chip, toner tozu gibi yedek parçaları henüz iç piyasaya ulaşmadığından dolumu yapılamıyor ya da henüz muadil toner kartuşları üretilmediğinden stoklarda bulunmuyor. Dolayısıyla sadece orijinal toner kartuş almak durumunda kalabilir yazıcı fiyatından çok daha fazlasını bu toner kartuşlara ödeyebilirsiniz. Ya da o yazıcıyı çöpe atarak yeni bir yazıcı arayışına girebilirsiniz. Aman dikkat!

Yazıcı satış noktaları bu hususlarda sizi bilgilendirmeyebilirler esasında onlarda bu toner kartuş maliyetleri hakkında eksik bilgi sahibi olabilir ya da odak noktaları bu hususlar değildir. Toner kartuş kapasiteleri ve maliyetleri ya da o toner kartuşun geri dönüşümünün mümkün olup olmadığı ancak bir uzman tarafından etraflıca bilinebilir. Özelliklerine bakarak seçmiş olduğunuz yazıcıyı satın almadan evvel yazıcı sarf malzemeleri toner kartuş hizmeti veren noktalardan destek isteyebilir, toner kartuş baskı kapasiteleri ve maliyetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hemen hemen aklınızda nasıl bir yazıcı alacağımıza dair bir şekil belirmiştir. Lakin daha detaylı olarak marka model tavsiyesi almak istiyorsanız bizi arayarak uzman kadromuzun tecrübelerinden faydalanabilir, uzun vadede kar elde edebilirsiniz. Ücretsiz danışma hattımız; 0(212) 358 2 358 pbx whatsapp 0(545) 358 4 358 info@boldtoner.com

131 Responses

 1. Abdullah
  | Cevapla

  Merhaba ben bir sınıf öğretmeniyim bazen internetten çok güzel testler falan görüyorum bazen worddan kesip yapistiriyor yeni testler oluşturuyorum. Bazen satın aldığım bir test kitabının bir testini çok beğenip fotokopisini çekmek istiyorum şimdi sizden isteğim bu özelliklere sahip kartuşu kolay dolan sürekli tamir işiyle ugrasmayacagim renkli olmasına gerek olmayan ne tür bi yazıcı önerirsiniz hangi marka veya hangi modeli teknoloji özürlü olduğum için takip etsem de işin içinden çıkamıyorum pratik bi yazıcı tavsiyesinde bulunursanız size minnettar olurum iyi geceler şimdiden teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Hocam,
   Mürekkep püskürtmeli yazıcıların fiyatı uygun ancak birim baskı maliyetleri yüksektir. Vede bu yazıcılar mürekkep kullandıkları için zamanla kurumaya bağlı sorunlar oluşturmaktadırlar. Hem kartuş hemde baskı kafa bu nevi sorunlar ile can sıkar.
   Dolayısı ile size önerimiz her nekadar yazıcı fiyatı biraz yüksek olsa da birim baskı maliyetleri düşük olan ve HIZLI yazan Lazer Yazıcı almanızdır. Sanırım çok fazla baskı almıyorsunuz. Dolayısı ile önerim; Brother LaserJet HL-1211W Yazıcı almanızdır. TONER Kapasitesi 1000 sayfadır. 35TL dolum ücreti vardır.
   İyi günler dileriz.

   • Rabia
    | Cevapla

    Iyi gunler bende yazici almak ıstiyorum ama fiyati daha uygun bir sey almak istiyorum. Lazerli olan ama max 400 500 tl olan bir yazici alabilirim dolumi kolay olan .Nr önerirsiniz;)

 2. Eda Duman
  | Cevapla

  Merhabalar 35Tl dolum ücreti demişsiniz ; peki bu dolum işi servis tarafından falan mı gerçekleşiyor , nasıl dolduruluyor ve doldurulan malzemenin parasını da öı ödüyoruz, ödüyorsak kaç lira

  • admin
   | Cevapla

   Sayın Eda Duman,
   Dolum işlemi yazıcınızla birlikte gelen toner bitince aynı tonerin bakımdan geçirilerek doldurulması ve yeniden kullanılabilir hale getirilmesi işlemidir. Dolum işlem ücretine servis ve yedek parça kullanımı dahildir. Tabi bu arada her yazıcının toneri faklı olduğu gibi dolum maiyetleri de farklıdır. Dolayısı ile yazıcıyı almadan evvel yazıcı kodunu bize bildirerek toner maliyetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. 05453584358
   İyi çalışmalar.

   • Sedanur Kulaç
    | Cevapla

    ©
    Merhaba, ben max. 500₺ bandında tonerli, renkli yazıcı arıyorum. Çok fonksiyonlu olursa iyi olur. Evde kullanmak için istiyorum. Biliyorum belki pisada bu ücrete bu özellikler pek bulunmuyordur. Rica etsem en makul olan yazıcıyı tavsiye edebilir misiniz?

 3. MURAT İNCE
  | Cevapla

  MERHABALAR. BEN 7. SINIFTA OKUYAN KIZIM İÇİN TESTLER İNDİRMEK, PROJE ÖDEVLERİNİ YAPABİLMESİ İÇİN YAZICI ALMAK İSTİYORUM..MALUMUNUZ TEST VE SORU BANKASI KİTAPLARI PAHALI SİZCE HANGİ YAZICIYI ALMALIYIM.. TANKLI YAZICILARI TAVSİYE EDERMİSİNİZ..

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Tanklı yazıcı tavsiye etmeyiz. Lazer yazıcı daha avantajlı olur. Brother LaserJet HL-1211W Yazıcı sizin için makul bir yazıcıdır. Ek sorunuz olursa lütfen yazınız..

 4. Birgül Yılmaz
  | Cevapla

  Merhabalar Brother LaserJet HL-1211W gibi olan hp marka yazıcı önerebilir misiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, HP’nin bu ayarda güncel bir yazıcısı maalesef yok. En yakın ürün olarak Hp M102a tercih edilebilir. İyi çalışmalar..

   • Hakan
    | Cevapla

    Merhabalar… Brother 1211W modeli benim için uygun görünüyor. Şunu sormak istiyorum: Diyelim ki haftada 100 sayfa çıktıya ihtiyacım var. Fotokopi özelliği de olan bir makine alarak çıktılarımı fotokopiyle çoğaltmak mı daha tasarruflu olur yoksa çıktı sayısını artırarak mı? Bir sorum daha olacak, Brother 1211W modeli oldukça eski bir model, bunun yeni modeli var mıdır ya da tonerlerin üretimi yeni modeli çıkınca durabilir mi? Açıkçası eski model pek cazip gelmiyor… Teşekkürler…

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar, eğer fotokopi çekme ihtiyacınız yoksa yani dosya bilgisayarınızda mevcutsa FOTOKOPİ özellikli yazıcı olmasına gerek yok. Zira fotokopi çekmek ile yazıcıdan göndermek aynı toner tüketimi sonucunu doğurur. 1211w ile eşdeğer bir yazıcı şu an için maalesef yok.

 5. aysun
  | Cevapla

  merhabalar;
  kpss çalışmaktayım evde kullanabilceğim bir bir yazıcı aramaktayım.
  şuan bime gelen hp2620 yazıcısı nasıl bilgiverirseniz sevinirim.?

  saygılarımla,
  iyi Çalışmalar,
  aysun

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Aysun Hanım,
   Sanırım internetten konu testleri indirerek çözmek istiyorsunuz. Dolayısı ile SİYAH/BEYAZ mono bir yazıcı işinizi görecektir. Yani RENKLİ olması gerekmez. Hp 2620 Yazıcı inkjettir. Bu türden yazıcılar uygun fiyatlı olabilir ancak KARTUŞ tüketimi ideal değildir. Ayrıca boya olduğu için zamanla kuruma gibi sorunlar oluşur. Dolayısı ile size tavsiyemiz LAZER bir yazıcı almanızdır. Brother HL-1111 veya HL-1211 ya da Samsung SL-M2020 işinizi görür.
   İyi çalışmalar.

   • Ali YILDIRIM
    | Cevapla

    Renkli ve mümkünse muadil ya da dolum kartuş kullanabileceğim iyi seviye (wifi, tarayıcı vb.) bir laser yazıcı istiyorum. Öneriniz ne olur?

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar Ali Bey, Hp Color LaserJet M479dw Çok Fonksiyonlu Renkli Yazıcı alınabilir. İyi çalışmalar.

 6. Bülent KALENDER
  | Cevapla

  Merhabalar Brother LaserJet HL-1211W gibi artı fotokopi çekebilen yazıcı önerebilir misiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Bülent Bey,
   Brother DCP-1511 ya da MF-1911 aynı serinin fotokopili serileridir. Öte yandan Samsung SL-M2070 te tercih edilebilir.
   İyi çalışmalar.

   • Derya
    | Cevapla

    İyi günler. Öncelikle Allah sizden razı olsun. O kadar büyük kararsızlıkta kalmıştım ki… Hani dün neredeyse, “Yeter artık!” deyip düşünmeden alacaktım tonerli bir yazıcı. Ama sonra yazınıza denk geldim ve fikir danışanilecdğimi öğrenince çok sevindim. Şimdi benim şöyle bir durumum var: Yaşadığım bazı ciddi sağlık sorunları sebebiyle kalıcı dövme yaptıramıyorum. İlk başlarda geçici yapışkanlı dövme alarak bu işi hallediyordum. Ancak sonraları istediğim her türlü şablonu bulamadığımı fark ettim. Ben de bu dövmelerin baskısız kağıtlarını internetten satın alarak evde kendim basmaya karar verdim. Şimdi size 2 sorum olacak:
    1) Ben; bu kağıtları Inkjet uyumlu yazıcılar için almıştım çünkü o zaman o tip kullanıyordum. Ama Epson marka yazıcımı kullanmayınca sizin de bahsettiğiniz gibi mürekkep kafasının bozulduğunu ve artık baskı alamadığımı gördüm. Üstelik tamiri, yeni yazıcı almaktan daha pahalıydı. Şimdi Laserjet almayı düşünüyorum. Sizce Inkjet için üretilmiş bir kağıt türü, Laserjet’ de kullanıldığında aynı kalitede baskı verir mi?
    2) Birçok marka ve modeli inceledikten sonra iki marka arasında kaldım:
    Bunlardan ilki Hp ve aslında neredeyse tüm aradığım özellikler var; renkli, tonerli, Ethernet bağlantılı, Wifi, Usb Flash Sürücü, Otomatik Dublex Baskı Alma, 2.7” Lcd Ekran, 256 MB DDR bellek; tek eksisi ve beni düşündüren noktası ise mahalesef baskı çözünürlüğü olarak max 600×600 dpi desteklemesi. Bu arada ürünün fiyatı, bütçemin bir tık üzerinde ama tam dolu muadil tonerlerle geleceği düşünülürse bu göze alabileceğim bir aşım. Ürünün güncel fiyatı; tam dolu muadil tonerli 1550 TL.
    Aralarında kaldığım diğer marka ve model ise; Samsung CLP-365 modeli. Bu model de yine renkli, tonerli baskı alabiliyor. Wifi, Ethernet gibi bağlantı noktaları yok. Ama Usb bağlantı noktası olduğu söylenmekte. (En kötü ihtimalle direk modemimin Usb girişine bağlarım yazıcıyı.) ekranı bulunmamakta, 32 MB bellek kapasitesi var. Beni almak için cezbeden tek noktası ise; Hp’ de olmayan Fotoğraf baskı özelliğinin bulunması ve çözünürlüğünün, max 1200×2400 dpi desteklemesi. Fiyatı da değişmekle birlikte bütçemin çok çok altında ve Pluscopy marka tam dolu tonerlerle alsam bile max 1100 TL civarı.
    Yukarıda da bahsettiğim gibi; Temporary Tattoo Paper’ e (Geçici Dövme Kağıdı)’ na dövme şekli ve resim şeklinde baskı alacağım. Siz hangi önerirsiniz? Umarım okur ve yanıtlarsınız.

   • Sümeyye
    | Cevapla

    Selamlar, ben öğretmenim sınıfım için günlük 20 30 çıktı alabileceğım, renkli alma seçeneği de olan, işimi görecek hızda ve uzun süre kullanabileceğim saglamlilikta ve mümkünse en uygun fiyatlı bi yazıcı tavsiye eder misiniz?

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar Hocam,
     Hp Color LaserJet 150a Yazıcı
     Hp Color LaserJet 150nw Yazıcı
     Hp Color LaserJet 178nw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
     Hp Color LaserJet 179fnw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
     Bu yazıcılar sizin aradığınız değerlere uygundur. n harfi network w wifi f faks demektir. Son iki yazıcı FOTOKOPİ ve TARAYICI özelliklidir. İyi çalışmalar.

 7. emre
  | Cevapla

  Merhaba ben grafik tasarım işleriyle ugrasiyorum kendi evimde küçük çaplı isler yapmayi planliyorum el ilanlari davetiye broşür vb. benim ihtiyaçlarimi karsilayacak baski kapasitesi yuksek yazici modeli onerebilir misiniz teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Emre Bey, grafik tasarım için ideal olan A3 Lazer Yazıcı kullanmanızdır. Bu kategoride yazıcıları iki sınıfa ayırıyoruz. Drum ünitesi ayrı olan veya drum ile toner tümleşik olan yazıcılar. Drum ile toner tümleşik olan yazıcılar birim baskı maliyetleri açısından çok daha idealdirler. Önerimiz; Hp CP5225dn yada CP5525dn yazıcılardan birini almanızdır. Gerekli olursa daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. 05453584358 whatsapp

   • Serap
    | Cevapla

    Merhaba,
    8 yaşında ilkokula giden kızım için ve işyerinde ayda 100 sayfa civarı çıktı almak için kullanabileceğim, telefonumdaki(Xiaomi mi 9) belgeleri de direkt çıktı almamı sağlayacak ( kablosuz-wifi özellikli mi oluyor?) renkli ekonomik bir yazıcı almak istiyorum. Kullanımı ve kartuş vs dolumu kolay olan, tavsiyeniz ne olur?. Teşekkürler şimdiden…

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar Serap Hanım, kızınıza eğitim öğrenim hayatında üstün başarılar dileriz. Hp Color LaserJet 150nw Renkli Yazıcı, Hp Color LaserJet 178nw Çok Fonksiyonlu Renkli Yazıcı beklentilerinize cevap verecektir. İyi günler..

 8. Mustafa
  | Cevapla

  iyi günler kreşimiz için günlük sık sık çıktı almamız gerekiyor ara sıra renkli cıktı da almamız gerekıyor bizim için hangi model marka daha uygun olur teşekkür ederim
  fiyat 1000 tl civari olabılır

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Mustafa Bey, Lazer Yazıcıya bir defa ödeme yaparken toner kartuşa sürekli ihtiyaç duyacaksınız. Dolayısı ile yazıcı fiyatından ziyade toner kartuş maliyetine odaklanmanızı öneririz. Öte yandan, eğer renkli çıktı ihtiyacınız fazla olmuyorsa, MONO lazer yazıcı tercih etmeniz hem yazıcı fiyatın açısından hem de birim baskı maliyeti bakımından size büyük tasarruf sağlar. Netice, Canon i-SENSYS MF635Cx RENKLİ lazer yazıcıyı almanızı öneririz.

 9. onur
  | Cevapla

  merhabalar ,
  Brother MFC-L2716DW bu çok fonksiyonlu yazıcıyı almayı düşünüyorum tarayıcı fotokopi ve yazıcı özelliğinden dolayı çift taraflı otomatik yazma var fakat tarama yok. brotherın fiyatlarında olan çift taraflı tarama ve yazma özelliği aynı zaman da bu brother gibi toner dolumu yapılabilen başka yazıcı öneriniz ne olabilir ?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Canon MF635cx Renkli Lazer Yazıcı alınabilir.

   • Kaya
    | Cevapla

    Öncelikle iyi günler dilerim. Öocuğum için okul testleri, çalışma testleri çıktısı için evde kullana bileceğim fakat en önemlisi kartuşu bitince kartuş fiyatı yüksek olmayan , Wi-Fi özellikli renkli çıktı A-4 kağıt kullanılabilen bir yazıcı markası önerebilirmisiniz canon, Veya hp marka tercihim olur öncelikle , teşekkürler

    • admin
     | Cevapla

     İyi günler sağlıklı ömür dilerim. Sizinde işaret ettiğiniz gibi Kartuş ( mürekkep ) kullanmayan ,Lazer Yazıcı Toner kullanan yazıcıları öneririz.Canon i-SENSYS MF641Cw Çok Fonksiyonlu Yazıcı veya Canon i-SENSYS MF633Cdw Çok Fonksiyonlu Yazıcılar uygundur. Hp ile Canon eşdeğer markalardır.Rica ederiz.

 10. Seçgin Başol
  | Cevapla

  Merhabalar.Ben ve eşim öğretmeniz.Haftada alacağımız çıktı sayısı max 200 ve otomatik çift taraflı yazdıran çok fonksiyonlu bir yazıcı almak istiyoruz.Bütçemiz max 1500₺.Toner ve drum fiyatlarını da göz önünde bulundurarak önerebileceğiniz bir yazıcı var mı acaba?Teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, aşağıdaki yazıcılar sizin için idealdirler. Fiyatı en uygun olan tercih edilebilir.
   Canon i-SENSYS MF421dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF426dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF428x Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF429x Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   İyi çalışmalar.

 11. muammer
  | Cevapla

  merhabalar,
  1 ayda max. 50-100 adet siyah-beyaz baskı yapabileceğim, sadece muadil tonerle kullanacağım,ilk alırken ucuz,kullanırken uzun ömürlü ve sorunsuz,wifili bir lazer yazıcı bakınıyorum.ilk lazer yazıcı deneyimim olucak.evde kullanacağım.toplam 3-4 yıl sorunsuz gitse yeterli olur.3-4 yıl sonra tamiri,parçası vs. olmazsa o günün şartlarına göre yenisine bakabilirim.toner bir şekilde biterse ortalama 6 ayda bir muadil toner satın alabilirim,bu da sorun değil.
  şu zamanlarda özellikle f/p gibi gördüğüm xerox 3020 lazer yazıcı dikkatimi çekiyor.sizce xerox alırsam sorun yaşar mıyım? genel olarak brother,canon,hp ya da samsung öneriliyor.ancak bunların fiyatları ilk satın alırken pahalı maalesef.önerinizi bekliyorum.
  hayırlı işler.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Xerox 3020 birim baskı maliyeti yüksektir. Brother HL-1211w yazıcı sizin için daha makuldür. Lazer Yazıcıları il alırken Mürekkep Püskürtmeli yazıcılara göre daha pahalıdır ancak, baskı maliyetleri hem düşük olur hem hızlı yazarlar hem de boya kuruma gibi sorunlar oluşmaz. Hayırlı günler..

 12. Merve
  | Cevapla

  Merhaba. Ben okul öncesi öğretmeniyim ve ev için bir yazıcı almayı düşünüyorum. Renkli olması benim için önemli. Çok fazla sayıda çıktı almama gerek yok. Uygun fiyatlı dolumu olsun yeterli. Lazer yazıcılar çok pahalı ancak kartuşlu yazıcıların dolumu nasıl gerçekleşiyo bilgim yok.Yazıcı önerinizi yazabilir misiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merve Hanım, yazıcıya birkere ödeme yaparken kartuş toner sarf malzemelerine sürekli ihtiyaç duyuyoruz. Dolayısı ile yazıcı alırken dikkat etmemiz gereken asıl maliyet toner kartuş fiyatlarıdır. İnkjet yazıcılar boya kullandıkları için uzun süre kullanılmadıklarında kuruma yaparlar ve lazer yazıcılara göre oldukça yavaş yazarlar. Öte yandan lazer yazıcıların birim baskı maliyetleri oldukça makuldür. Dolayısı ile size önerimiz sıfır veya ikinci el lazer yazıcı almanız olur. Sıfır yazıcı olarak Canon MF635Cx idealdir. İkinci el için araştırma yapmalısınız. Eğer ihtiyaç olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.. info@deltatoner.com 05453584358

  • Ebru
   | Cevapla

   Merhabalar, 3 tane oğlum var ilkokula başlayacaklar. Onların ihtyaclari için ve kendi ve esimin isleri icin arada sirada cıktı alabileceğim ama almisken fotokopi ve tarayici özelliği de olsun. Ev tipi bir ürün tavsiyesinde bulunablirmisnz. Tonerli olanlardan twrch etmek istyrum daha uzun ömürlü olmasi acısından gunden gune artan fiyatlardan dolayi smdi alalim diye düşündük. Sizlerinde fikrini almak istedik suan evimizde canonun kartus modeli var ve cok cabuk bitiyor kartuşu

   • admin
    | Cevapla

    Merhabalar,Yavrularınızı Allah bağışlasın. İhtiyacınızı karşılayacak Renkli Birkaç model yazacağım. Canon i-SENSYS MF633Cdw Çok Fonksiyonlu Yazıcı & Canon i-SENSYS MF643Cdw Çok Fonksiyonlu Yazıcı & Hp Color LaserJet M479fnw Çok Fonksiyonlu Yazıcı.Başarılı ve Sağlıklı günler dileriz

 13. HASAN AKKOYUN
  | Cevapla

  ANKARA ONUR KIRTASİYE: VERDİĞİNİZ TEKNİK BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER GÜNCEL VE SON DERECE KALİTELİ BİLGİ YAYINLADIĞINIZ İÇİN SİZDEN RİCA VE TALEBİM KIRTASİYEDE RİCOH MAKİNALARIN DAKİAKADA 50- 60 SAYFA BASAN RENKLİ VE SİYAH SERİ ÇIKTI VEREN A3,A4,A5 KAĞIT KULLANAN LAZER TONER BOYA KAPASİTESİ EN BÜYÜK OLAN WİFİ, BULUTUT ,KİMLİK,DUBLEX ÇEKİM TELEFON VE TABLETTEN BİLGİ ALAN TEK MAKİNAYLA İŞLETMENİN İŞİNİ YAPAN BİR MAKİNE TAVSİYENİZ VARMI ŞİMDİDEN ÇOK SAĞOLUN TEŞEKÜRLER

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Hasan Bey, şahsınızda Okur Kırtasiye ailesine değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Telefonda aktarılan bilgiler ışığında umarız en ideal yazıcıyı almış olursunuz. İyi çalışmalar..

   • Emel
    | Cevapla

    Merhaba kızım ilkokul 2.sinif. Ödevlerini yapabilmesi için bir yazıcı almak istiyorum. Renkli olmayan toner kartuş maliyeti düşük wi-fi ile kullanabileceğimiz hangi yazıcıyı önerirsiniz? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar, öncelikle kızınıza eğitim hayatında başarılar dileriz. Brother HL-1211W Yazıcı sizin için en ideal yazıcıdır. Şimdiden hayırlı olsun iyi günlerde kullanınız.

   • Fatih duyar
    | Cevapla

    Merhabalar , sizden bir yazıcı önermenizi istiyorum kullanım amacım şöyle; burası bir
    İşyeri , düzenli olarak fatura çıktısı almak zorundayım A4 kağıdına , aylık 2.000/2.500 adet çıktıya ihtiyacım oluyor , benim için baskı maliyeti önemli , uzun bir süre kartuş vs alma derdi olmadan kullanabileceğim uygun baskı maliyeti olan hızlı bir şekilde çıktı alabileceğim bir Makina önerirmisiniz ?

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar, eğer FOTOKOPİ ihtiyacınız yoksa Canon i-SENSYS LBP6030 Yazıcı, yok FOTOKOPİ de olsun derseniz Canon i-SENSYS MF237w Çok Fonksiyonlu Yazıcı taleplerinize ziyadesiyle cevap verecektir. İyi çalışmalar.

 14. Duygu G
  | Cevapla

  Merhabalar,mimari ofiste kullanmak üzere hem a3 hem a4 siyah beyaz/renkli çıktı alabileceğimiz bir ürün arıyoruz.Çok sık kullanılacağı için dolum yapılınca uzun bir süre de idare etmesi gerekiyor.Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı? Şu an hp officejet 7612 kullanıyoruz ama kartuşları çok pahalı ve hiç memnun değiliz

 15. berhe
  | Cevapla

  Merhabalar,
  Pastanemiz icin pasta suslemede kullanmak icin Agir gramajli kagida renkli cikti aliyoruz. Klasik ofis ciktilari ve bu bahsettigim turde renkli cikti almak icin hangi yaziciyi onerirsiniz acaba? tesekkurler

 16. alparslan
  | Cevapla

  1 ayda max 100-150 baskı alacağım all in one yazıcı tavsiye edermisiniz.

 17. Caner
  | Cevapla

  Merhaba, iyi günler. Bir yazıcıya ihtiyacım var fakat çok yönlü olmalı (fotokopi-fax-çıktı gibi.) araştırıyorum lakin hiç yazıcı almadığım için hiçbir fikir edinemedim siz olsaydınız nasıl bir yazıcı tavsiye ederdiniz? Teşekkür ediyorum ve cevabınızı bekliyorum.

 18. reis34
  | Cevapla

  Merhabalar, iyi günler. Ben yazıcı alacağım lakin daha önce hiç yazıcı alıp kullanmadığım için hangi yazıcıyı alacağımı bilmiyorum ama çok yönlü bir yazıcı lazım(fotokopi,tarama,faks,çıktı). Bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim kolay gelsin.

 19. Ömer
  | Cevapla

  Merhaba, ben ve kardeşim üniversite öğrencisiyiz. Malum virüsten dolayı uzaktan eğitimle devam ediyoruz. Hocaların verdiği notları, ödevleri ve makaleleri çıktı almak istiyoruz. Bu durumda haftada ortalama 100 – 150 çıktı alırız. Aynı zamanda çok fonksiyonlu olmasını da istiyoruz. Yazıcı + tarayıcı + fotokopi ve mümkünse wifi olarak bize önerebileceğiniz bir kaç marka ve model olursa memnun oluruz. Şimdiden teşekkür ederiz, kolay gelsin.

 20. Ercan AKSÖZ
  | Cevapla

  Merhaba ben ev için wi-fi çift taraflı cıktı siyah beyaz bir yazıcı düşünüyorum. Ben lexmark b2236dw düşündüm ama toner dolumu hakkında bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin
   | Cevapla

   Merhaba Ercan Bey. Lexmark markası çok yaygın bir marka olmadığından almamanızı tavsiye ederim. HP LASER 107W MONO LASER WİFİ YAZICI (4ZB78A ) yazıcı işinizi görür. İyi günler.

 21. Esra
  | Cevapla

  Merhabalar ben kpss öğrencisiyim. Internetten not ve deneme çıkarmak için yazıcı almak istiyorum. Bilgisayarım çok eski bir çok belgeyi açmıyor o yüzden wifi ve otomatik çift yazdırma özelliği bulunan bir yazıcı önerir misiniz kartuş ve toner maliyetini de göz önünde bulundurarak.

 22. Ayşe
  | Cevapla

  6.sınıfa ve 1.sınıfa başlayacak olan oğullarım ve ailem için bir yazıcı almak istyorum.Biz Epson L3151’i beğendik ama yazıcılar hakkında pek bir bilgimiz yok.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Ayşe Hanım,
   Evladınıza eğitimde başarılar dileriz. Epson mürekkep kartuşlu bir yazıcıdır. Hem çıktılar maliyetli olur hem boya zamanla kurur. Lazer yazıcı almanızı öneririz. Brother HL-1211w Lazer Yazıcı sizin için ideal olabilir. İyi çalışmalar.

   • Ayşe
    | Cevapla

    Öncelikle teşekkür ederim. Önerdiğiniz Brother HL-1211w Lazer Yazıcı bizim için uygun değil. Renkli çıktı vermiyor. Ben hem renkli hem siyah-beyaz çıktı vermesini,Wİ-Fİ ve Ethernet özellikleri olan bir lazer yazıcı arıyorum. Fotokopi ve faks özelliğine gerek yok. Biz HP’nin HP Color Laser 150NW Wi-Fi Renkli Lazer Yazıcı 4ZB95A modelini beğendik.
    Bize önerebileceğiniz Brother marka hariç lazer yazıcı var mı? Teşekkürler.

    • admin
     | Cevapla

     Merhaba Ayşe hanım ihtiyacınıza uygun sizinde seçtiğiniz Hp 150nw renkli yazıcı sarf malzeme açısından da uygundur.Biz teşekkür ederiz.İyi günler dileriz.

     • Ayşe
      |

      Yardımcı olduğunuz için teşekkürler…

 23. Duygu Uzel
  | Cevapla

  Merhaba, Canon MF645CX yazıcı hakkında deaylı bilgi alabilir miyim? Sayfanızdan çok yararlı bilgiler edindim. Piyano eğitmeniyim.İyi bir tarayıcı ve laser yazıcıya ihtiyacım var. Sık olarak nota ve kitapçıkların çıktılarını almam gerekiyor. Bu sebeple çift yönlü basım yapabileceğim, çok fonksiyonlu bir yazıcı düşündüm. Sitenizden aldığım bilgiler doğrultusunda toner ve drum ünitesi fiyatlarına dikkat etmem gerekiyor. Yine sitenizden Canon yazıcıların chipli olduğu bilgisi bulunuyor. Brother yazcıların chipsiz olduğunu öğrendim. Açıkça kafam biraz karıştı. Canon MF645CX yazıcı ve tarayıcı olarak ihtiyaçlarımı karşılayabileceğimi düşündüm. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Sayın Duygu Uzel,
   Canon MF645Cx brother yazıcıya göre daha makul bir renkli lazer yazıcıdır. Orjinal tonerlere dolum yaptırarak ta ideal çıktılar alabilirsiniz. Bu yazıcıda muadil toner kullanılmamasını öneririz. Ek sorunuz olursa lütfen yazınız.

 24. İbrahim sezer
  | Cevapla

  İyi günler;
  Ben kpss hazırlanıyorum kimi zaman yoğun çıktı almak istiyorum biraz bu konuda kafam karıştı tonerli yazıcıda çıktı alma sınırım var mı? Ayda 3000-4000 gibi alabileceğim yazıcı önerebilir misiniz sizden isteğim kullanışlı olması uzun vadeli yazıcı aramaktayım Teşekkür ederim.

  • admin
   | Cevapla

   İyi günler İbrahim Bey,
   Canon i-SENSYS LBP223dw Yazıcı veya Canon i-SENSYS LBP226dw Yazıcı sizin için ideal olur. Toner kartuşun 3100 sayfa kapasitesi vardır ve bittiğinde tekrar dolum yapılabilmektedir. Sınavda size başarılar dileriz.

 25. Metin
  | Cevapla

  Pantum M6550NW Yazıcı çok fonksiyonu var ama marka teredütte bıraktı, evde kullanıcam ama her işimi de görmesini istiyorum

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, yaygın bir marka değil. Dolayısı ile yedek parça sıkıntısı ve sarf malzeme tedarik maliyetli olacaktır. HP, CANON gibi yaygın markaların sarf malzemesi makul ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

 26. Metin
  | Cevapla

  Teşekkürler, Peki “KYOCERA FS-1020MFP” nasıldır sizce? Kullananlar memnuniyet belirtmişlerdir ama sizin fikrinizi öğrenebilirmiyim?

 27. EMEL
  | Cevapla

  Merhabalar ben öğretmenim, haftada ortalama 200-250 sayfa alabileceğim ,arkalı önlü ,renkli çıktı alınabilecek wi-fi uyumlu ,fotokopi, tarayıcı ozellikli fiyatı 1000tl civarı yazıcı önerirmisiniz?

  • admin
   | Cevapla

   Merhaba Emel hanım öncelikle kutsal mesleğinizden dolayı sizi tebrik etmek ve başarılar dilemek isterim.İstediğiniz özelliklerde yazıcıların yenileri 3.000 tl-4.000 tl aralığındadır.Bulunabilirse 2. el yazıcı bütçenize daha uygun olacaktır.İyi günler dilerim.

   • emel
    | Cevapla

    Tekrar merhabalar,güzel sözlerinizden ötürü teşekkür ederim.Marka olarak bir öneride bulunur musunuz?

    • admin
     | Cevapla

     Merhaba Emel hanım Hp Ve Canon markalar sizi üzmeyecektir. İyi günler.

     • Emel
      |

      BROTHER HL-L3270CDW RENKLİ LASER WİFİ YAZICI , HP COLOR LASER 150NW RENKLİ LASER WİFİ YAZICI (4ZB95A)
      Hangisi ni almalıyım,teşekkürler cevap için artık almalıyim

 28. ADEM
  | Cevapla

  merhabalar ben ayda maksimum 100 sayfa çıktı alıyorum. bunun yanında resim çıkartmayı da düşünüyorum önererebileceğiniz yazıcı nedir?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Adem Bey, resim profesyonel baskı mı almak istiyorsunuz? Ne kadar resim çıktısı alacaksınız?

 29. BERKAN
  | Cevapla

  Merhabalar , sağlıklı günler , Üniversite mezunuyum bu dönem yüksek lisans yapacağım , mesleki gelişimim için çok fazla yabancı kaynaklardan kitap olsun makale olsun slayt PDF’leri olsun çıktı alma ihtiyacı duyuyorum, yeri geliyor ingilizce çalışmak için bile çıktı ihtiyacı duyuyorsunuz, ayrıca normalde internet fiyatları bu kitapların almaya kalksam 1000 tl civarında , günde 50 desek haftada rahat 350 400 sayfa çıktı alabileceğimi düşünerek nasıl bir yazıcı almam gerekiyor sizce , Fiyatları çok kolluyorum online eğitim var diye ama düşeceği yok galiba ,

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, Tüm dünyaya sağlık diliyoruz.Sadece çıktı alacaksanız Brother marka HL2220-2230-2240-2250 & HL2270-2280 modelleri işinizi görecektir.Bir toner ile 2400 Sayfa çıktı alabilirsiniz.Sizin için uygun bir yazıcı modelidir.İyi günler dileriz

 30. Adnan
  | Cevapla

  Merhabalar. Hocam ayda tek tonerle 2500-3000 adet çıktı alabileceğim bir yazıcı arıyorum. Sitenizde oki B412dn hakkında bazı bilgiler okudum. Tavsiye eder misiniz ? Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar. OKI B412dn yazıcıyı öneriyoruz tavsiye edebileceğiz yazıcı marka ve modelidir.Biz teşekkür ederiz.İyi çalışmalar dileriz.

 31. Can
  | Cevapla

  Merhabalar, makalenizi okudum ancak biraz teknoloji özürlü olduğumdan desteğinize başvuruyorum. internet üzerinden satış yapıyorum. Çoğunlukla fatura basmak için kullanacağım ancak. Gerektiğinde evrak basmak için, raporları dosyalamak için veya fotokopi çekmek için vs. A4 A5 çıktılarda alabilirim. Bu yüzden nokta vuruşlular bazen yetersiz olabilir diye düşünüyorum. Miktar olarak çok baskı alabileceğim, bana sık sık arıza vs çıkarmayacak, ağırlıklı olarak siyah beyaz kullanabileceğim çok da yüksek fiyatlı olmayan bir model önerebilir misiniz? Lazer mi önerirsiniz? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar dilerim.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Kesinlikle Lazer yazıcı tavsiye ederiz. Canon i-SENSYS MF445dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı ihtiyacınızı karşılayacaktır.

   İyi çalışmalar.

 32. Ahmet
  | Cevapla

  Merhabalar

  Aylık olarak yaklaşık 500 Sayfa civarında çıktı alıyorum. Ağırlıklı olarak renksiz çıktı alıyorum ancak renkli çıktı ihtiyacım da olabiliyor. All-in one lazer yazıcı almak istiyorum. Dolumla uğraşmak istemiyorum. Muadili toneri orjinali kadar iyi olacak bir printer tercihim.

  2000-4000 TL aralığında yazıcı tavsiyesine ihtiyacım var.

  Canon MF645Cx
  HP LASERJET PRO M479FDW modelleri iyi görünüyor.

  Yukarıdaki kritelere göre size hangisi daha iyidir? Başkaca bir model tavsiye eebilir misiniz?

  Teşekkürler. İyi çalışmalar

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,

   Canon MF645CX i an itibarı ile Toner dolumu açısından tavsiye ederiz. Rica ederim.
   İyi çalışmalar.

 33. Mahir
  | Cevapla

  Merhabalar, ben bir köy öğretmeniyim. Ayda 3000-4000 sayfa çıktı alıyorum. Tarayıcı, fotokopi, çift taraflı baskı ve Wİ-Fİ özelliği olan, toner dolumu yapılabilen çok fonksiyonlu bir siyah-beyaz yazıcıya ihtiyacım var. Acaba önerebileceğiniz bir yazıcı olur mu ?
  Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim..

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Sayın Öğretmenim. Kutsal görevinizde başarılar dileriz. Canon i-SENSYS MF443dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı Kriterlernize uygundur.Rica eder, İyi çalışmalar dileriz.

 34. Ömer
  | Cevapla

  Merhaba, ben ve kardeşim üniversite öğrencisiyiz. Uzaktan eğitimle devam ediyoruz. Hocaların verdiği notları, ödevleri ve makaleleri çıktı almak istiyoruz. Bu durumda haftada ortalama 100 – 150 çıktı alırız. Aynı zamanda çok fonksiyonlu olmasını da istiyoruz. Yazıcı + tarayıcı + fotokopi ve mümkünse wifi olarak bize önerebileceğiniz bir kaç marka ve model olursa memnun oluruz. Şimdiden teşekkür ederiz, kolay gelsin.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,

   Öncelikle iki kardeşede başarılar dilerim. Canon i-SENSYS MF443dw Çok Fonksiyonlu Yazıcıaradığınız standartlarda yazıcıdır. İyi günler dilerim.

 35. Gülben
  | Cevapla

  Merhabalar,

  Fazla sayıda çıktı alabileceğim bir lazer yazıcı araştırıyorum. Her zaman olmasa da ayda 1000 sayfaya kadar çıktı alabileceğimi düşünüyorum. Wifi özelliği, iki yönlü çıktı alabilme özelliği olan ve evde dolum da yapabileceğim, toner fiyatlarının uygun olduğu bir yazıcı konusunda öneriniz olur mu acaba? Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı, Pantum P3010DW Dublex + Network + Wi-Fi Mono Lazer Yazıcı arasında kaldım. Bu ikisinden hangisi daha uygun olur sizce? Veya bunlar dışında önerebileceğiniz başka bir model var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,

   Brother HL-1211W Wifi Laser Yazıcı tam aradığınız özelliktedir tavsiye ederiz.İyi akşamlar.

   • Betül
    | Cevapla

    Merhaba. Sınıf öğretmeniyim. Fotokopi özelliği olan, renkli çıktı alabileceğim, yavaş olmayan, Wi-Fi desteği bulunan bir yazıcıya ihtiyacım
    Var. canon sensys lbp623cdw bu ürünü inceledim fakat kullanışlı mı, beni uğraştırır mı bilmiyorum. Toner dolumu maliyetli mi? Orijinal toner mi taktırmak gerekiyor ? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum.

    • admin
     | Cevapla

     Merhabalar Hocam,
     Canon i-SENSYS LBP623Cdw Yazıcı ideal bir yazıcıdır. Ancak FOTOKOPİ özelliği yoktur. Canon i-SENSYS MF645Cx Çok Fonksiyonlu Yazıcının fotokopi özelliği de mevcuttur. MUADİL Toner bu yazıcılarda kullanılmamalı. Ya ORJİNAL toner kullanınız ya da yazıcı ile gelen orjinal tonerlere profesyonel DOLUM yaptırınız. İyi çalışmalar.

 36. fatih
  | Cevapla

  Merhabalar , sizden sadece siyah beyaz fatura cıktısı alabileceğim,fotokobi cekebileceğim,wifi den baglantı kurup cıktı alabileceğim cıktı maliyeti oldukca düşük olup fazla sayıda cıktı alabileceğim bir lazer yazıcı tavsiye edermisiniz ayda genellikle ayda 2000 cıktı alıyorum toner degiismi yada dolumu uygun olan bir tavsiyeniz varmıdır ?

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, Canon i-SENSYS MF440 Yazıcıyı size tavsiye edebiliriz.İyi günler dileriz.

 37. Ali
  | Cevapla

  Merhabalar , ben bir işletmeciyim mağazam var fatura çıktıları almak için bir cihaz almak istiyorum , ayda ortalama 1.500/2.000 arası çıktı almaya ihtiyacım oluyor fotokobi ve wifi özelli bir ürün istiyorum ne önerirsininiz düşük cıktı maliyeti olan fazlaca cıktı alabileceğim toneri,kartusu uygun fiyatlı kolay değiştirebiliceğim , şimdiden teşekkür ederim yardımınız için 🙏 ( kafam cok karışık ne tür tercih etmeyelim
  Tonerli
  Kartuşlu
  Mürekkep tanklı

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,İşletmeniz için Brother HL-1211W Tavsiye ederiz.Rica ederiz işlerinizde başarılar dileriz.

 38. halil ibrahim önder
  | Cevapla

  Merhabalar, oğlum ilkokul 1.sınıfa gidiyor. Onun günlük alıştırmaları ve diğer çocukların ev ödevleri için evde kullanmak amacıyla renkli yazıcı almak istiyorum. Kartuş toner dolumlarının çok maliyetli olmayacağı bir yazıcı önerebilir misiniz.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,Renkli yazıcılar 4.000 – 5.000 TL aralığındadır. Canon i-SENSYS MF635Cx Çok Fonksiyonlu Yazıcı tavsiye ederim. Siyah beyaz olarak sadece çıktı almak yeterli gelirse Brother HL-1211W öneririz.iyi günler.

 39. Gül
  | Cevapla

  HL-1211W. HP LASER 107W MONO LASER WİFİ ikisi arasında kaldım bana hangisini önerirsiniz öğreciyim çok pdf çıkartmm lazım.

  • admin
   | Cevapla

   Derslerinizde başarılar diler Brother HL_1211W yazıcıyı tavsiye ederiz.

 40. irem
  | Cevapla

  XEROX PHASER 3020 Wİ-Fİ MONO LAZER YAZICI
  599.00 TL sizce ev de cocuklarım ıcın uygun mu? sureklı cıktı almayan,internet uzerındende cıktı almamı saglayacak bir urun mu? bana uygun olan urunlerınızı ınceledım fakat fıyat cok pahalı bu aralıkta bir ürün için yardımcı olur musunuz lütfen

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar İrem Hanım, Xerox Phaser 3020 Yazıcının toner kapasitesi 1500 sayfadır. Toner Dolumu 65TL, Muadil Toner 85TL, Orjinal Toner 525TL dir. İnternet üzerinden çıktı alabilirsiniz. Lazer olduğu için uzun zaman çıktı almasanız da donma yapmaz. Öğrenciler için idealdır. Alınabilir. Hayırlı olsun.

 41. mustafa oz
  | Cevapla

  Merhaba Brother hl-1211w modelindeki özelliklere ek olarak sadece çift taraflı çıktı alabilen be tarama özelliği olan bir yazıcı önerebilir misiniz lütfen.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, otomatik çift taraflı baskı yapacaksanız Canon i-SENSYS LBP223dw ya da LBP226dw Yazıcılardan birini tercih edebilirsiniz. Herhangi bir başka yazıcı alacak olursanız da yazıcı kodlarının sonunda yer alan harflerden “d” dubleks yani çift taraflı baskıyı ifade eder. İyi seneler..

 42. salih
  | Cevapla

  Merhaba, iş yerinde, sadece siteden gelen siparişlerin çıktısını almak için mono yazıcı öneriniz nedir? (Aylık toplam 400-500 sayfa)

  • admin
   | Cevapla

   Merhaba , Borother HL1111 & HL1211 HL1911 Yazıcılar sizin için uygundur.İyi seneler dileriz.

 43. Ebru
  | Cevapla

  Merhabalar, 3 tane oğlum var ilkokula başlayacaklar. Onların ihtyaclari için ve kendi ve esimin isleri icin arada sirada cıktı alabileceğim ama almisken fotokopi ve tarayici özelliği de olsun. Ev tipi bir ürün tavsiyesinde bulunablirmisnz. Tonerli olanlardan twrch etmek istyrum daha uzun ömürlü olmasi acısından gunden gune artan fiyatlardan dolayi smdi alalim diye düşündük. Sizlerinde fikrini almak istedik suan evimizde canonun kartus modeli var ve cok cabuk bitiyor kartuşu

 44. BİLAL
  | Cevapla

  MERHABLAR KOLAY GELSIN BEN ECZACI TEKNİKERİYİM ECZANEDE TAM 15 YILDIR HP LASER JET 1018 KULANIYORUZ BİR DEFA ARIZALANDI TAMİRE YOLLADIK AMA HALEN KULANIYORUZ ISRARLA KULANMAMIZIN SEBEBİ DİĞER ÜRÜNLER 1000 SAYFA VERIRKEN BU YAZICI 1500 SAYFA VERIYOR BIZ AYDA 4000 İLA 6000 ÇIKTI ALABİLİYORUZ RENKLI OLMASINA GEREK YOK FAX OLMASINA GEREK YOK FOTOKOPI OLMASINA GEREK YOK TARAYICI OLMASINA GEREK YOK SADECE SIYAH BEYAZ YAZAN KALITELI UZUN SURELI KULANABILECEK FAZLA ÇIKTI ALABILECEK DOLUMU UYGUN NE ÖNERİRSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, Canon i-SENSYS LBP223dw Yazıcı ya da Hp LaserJet Pro M406dn Yazıcı ideal olabilir. İyi çalışmalar.

 45. Semih
  | Cevapla

  Merhabalar ben öğrenciyim bir yazıcı almak istiyorum fakat konu hakkında pek bilgim yok. HP 4ZB95A 150NW RENKLI LAZER YAZICI +NET+WIFI modelini beğendim ancak alternatiflerine bakmadım. Siz bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  YAZICIDA ARADIĞIM ÖZELLİKLER

  RENKLİ OLACAK

  LAZER OLACAK

  FOTOKOPİ, FAKS, TARAYICIYA GEREK YOK

  1000 TL – 2300 TL BANDINDA OLACAK

  BROTHER MARKA OLMAYACAK

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Semih Bey,
   Siz zaten ihtiyacınıza uygun ideal yazıcıyı (Hp LaserJet 150nw Renkli Yazıcı) bulmuşsunuz. Hayırlı olsun. Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

 46. Semih
  | Cevapla

  HP COLOR LASER 150NW RENKLİ LASER WİFİ YAZICI (4ZB95A) ile HP COLOR LASER 150A RENKLİ LAZER YAZICI 4ZB94A modellerinin arasındaki fark nedir? İkisi aynı model mi? Bilgi verirseniz sevinirim.

 47. meltem billur
  | Cevapla

  Merhabalar HP Color Laser 150A Renkli Lazer Yazıcı 4ZB94A modeli hakkında bilgi verir misiniz? Yazıcıyı almayı düşünüyorum da. Bunun alternatifleri varsa onları da belirtir misiniz? Birde HP Color Laser 150A Renkli Lazer Yazıcı 4ZB94A modeliyle HP COLOR LASER 150NW RENKLİ LASER WİFİ YAZICI (4ZB95A) modeli aynı mı? Aynı değilse farkları neler? Yardımcı olursanız sevinirim.

  HP Color Laser 150A Renkli Lazer Yazıcı 4ZB94A

  Yukarıdaki modelde aşağıdaki özellikler var mı?

  RENKLİ BASKI

  LAZER

  Wİ-Fİ

  ETHERNET

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Hp 150a ile 150nw özellikleri farklı yazıcılar. a olanın sadece USB bağlantısı varken nw olan model de nwifi ne ethernet mevcuttur. Geri kalan özellikler aynı. İyi çalışmalar.

 48. İrfan
  | Cevapla

  Merhaba.
  Sadece siyah-beyaz yazan lazer, tarayıcılı (mümkünse otomatik sıralı tarayan), Wifi’lı olursa güzel olur, ayda 1500 ile max 3000 çıktı alabileceğim, çift taraflı yazma özelliği olan, toner kapasitesi tercihen yüksek, A5 çıktı alabileceğim, teknik desteği ve parça maliyeti nispeten düşük bir yazıcı aramaktayım.
  Tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mıdır.
  Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Canon i-SENSYS MF443dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF445dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF446x Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Canon i-SENSYS MF449x Çok Fonksiyonlu Yazıcı
   Bu yazılar aradığınızı sağlayacaktır. İyi çalışmalar.

   • İrfan
    | Cevapla

    Cevabınız için teşekkür ederim. Canon gayet güzel bir marka. Ancak son dönemde yazıcı fiyatları baya yükseldi. İsteklerimde az değil farkındayım ancak biraz ekonomik modellerden yana tercihim. Pantum M6550NW model yazıcının çift taraflı yazma harici baya isteklerimi karşılıyor gibi. Bu yazıcı hakkında bir fikriniz varsa paylaşır mısınız? Teşekkürler.

 49. serdar
  | Cevapla

  Merhaba, HP LaserJet Pro MFP M428dw ile xerox workcentre 3335v_dni yazıcıları arasında kaldım, bu ikisinden hangisini (özellikle baskı maliyeti açısından) hangisini önerirsiniz? şimdiden teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, Xerox WorkCentre 3345V_DNI Çok Fonksiyonlu Yazıcı daha ideal olur. İyi çalışmalar.

 50. Büşra
  | Cevapla

  Merhaba küçük e ticaret firmaları için hangi model yazıcıyi önerirsiniz

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, siyah beyaz mı yoksa renkli mi olacak? Tarayıcı Fotokopi özellikleri gerekli mi? Ayda kaç sayfa baskı yapacaksınız?

 51. Ayşe
  | Cevapla

  Merhaba,

  Benim çalıştığım iş yerinde siyah-beyaz ve günlük ortalama 600 civarı çıktı almamız gerekiyor. Hızlı olması, tonerinin uygun ve çok giden olması bizim için önemli. Drive ı değişmesi gerekmeyen mümkünse çizdirilebilen olursa iyi olur.

  Teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Canon i-SENSYS MF443dw Çok Fonksiyonlu Yazıcı taleplerinize cevap verecektir.
   İyi çalışmalar.

 52. Mehmet ERKAN
  | Cevapla

  Merhabalar ev ve küçük ofis işlerinde kullanmak için Canon i-SENSYS MF113W Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı düşünüyorum, sarf malzemesi, servis ağı ve yedek parça vb durumlarını düşününce de kafam karışıyor. Tavsiye eder misiniz?. Ya da alternatif öneriniz ne olur. Teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dşlerşm.

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Mehmet Bey,
   Eğer aylık çıktı sayınız ortalama 1000 sayfa civarında ise bu yazıcı alınabilir. Servis ağı, yedek parça ve sarf malzeme sorunu yoktur.
   Hayırlı olsun.

 53. Can
  | Cevapla

  merhaba
  ortalama günde 150-200 siyah beyaz – a4 baskı alıyoruz, şu an canon l3151 kullanmaktayız ve çok yakında pencereden aşağı fırlatacağım cihazı, sürekli kağıt sıkıştırıyor – mürekkep tüketimi makul diye önerdiklerinden dolayı bunu tercih etmiştim ancak asla efektif sonuç alamadık,

  wifi bağlantısı olan, mümkünse uzaktan email ile baskı alabileceğimiz, günde 200 siyah beyaz baskıyı sorunsuz alabileceğimiz bir cihaza ihtiyacımız var -fotokopi ve tarayıcı için mevcut canon olduğundan yeni cihazda böyle ihtiyaçlarımız yok- yönlendirme yapabilirseniz çok mutlu oluruz, teşekkürler

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar,
   Hp LaserJet Pro M304a Yazıcı
   Hp LaserJet Pro M404dn Yazıcı
   Hp LaserJet Pro M404dw Yazıcı
   Hp LaserJet Pro M404n Yazıcı
   Hp LaserJet Pro M406dn Yazıcı
   Canon i-SENSYS LBP223dw Yazıcı
   Canon i-SENSYS LBP226dw Yazıcı
   Canon i-SENSYS LBP228x Yazıcı
   Bu yazıcıların özelliklerini kontrol edermisiniz.

 54. Nila Tasarım
  | Cevapla

  Merhabalar. Araştırdım ama asla anlayamıyorum. Küçük işletmeyim ve 80-350 gsm ve a4-a3 boyutu kağıt kullanacağım, renkli ve siyah beyaz çıktı alabileceğim bir yazıcı bakıyorum. Sticker kağıdına da baskı alabilirsem işlerimi çok yoluna sokar. bütçem 2000tl civarı. bana uygun bir öneriniz var mıdır? baskı hızı önemli değil, yavaş işleyen bir makine ile çalışabilirim. ama baskı kalitesinin olabildiğince yüksek olması ve maaliyetini ortalama seviyede tutabilmek benim için önemli. Şimdiden çok teşekkür ederim, kolay gelsin

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar, maalesef aradığınız özelliklere sahip önerimiz yok.

   • Nila Tasarım
    | Cevapla

    peki fiyat 2000 tl nin üzerinde olarak var mı?

 55. Hude Kartal
  | Cevapla

  Merhaba sınıf öğretmeniyim günlük 100 adete kadar siyah beyaz ya da renkli çıktı fotokopi ihtiyacım oluyor . Benim için yazıcının hızlı ve sessiz olması sınıf Ortamında çok iyi olacak . Öneriniz var mıdır ? Teşekkür ederim

  • admin
   | Cevapla

   Merhabalar Hocam, Canon i-SENSYS LBP6030 Yazıcı sizin için en ideal yazıcı olur. Hayırlı dersler..

 56. Latif
  | Cevapla

  merhabalar e ticaret yapcam hp 1020 düşünüyorum sizce nasıl yada siz hangi yazıcıyı önerirsiniz

  • admin
   | Cevapla

   merhabalar, eğer ayda ortalama 1000-1500 sayfa çıktı alacaksanız ve fotokopi ihtiyacınız yoksa ideal bir yazıcıdır. ancak hp 1020 yazıcı ancak ikinci el olarak tedarik edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir